Košík:
...

Váš návrh

Váš návrh

Postup zákazkovej výroby hologramu a vinylových samolepiek

Postup prípravy výroby hologramu na zákazku sa v niektorých bodoch líši od návrhu samolepiek na fóliovom filme (vinylových samolepiacich fóliách), pretože každá z technológií poskytuje odlišné možnosti. Nasledujúce štyri body predstavujú sprievodcu návrhom holografických samolepiacich štítkov, ktorý Vám pomôže zostaviť návrh vzhľadu samolepky podľa Vašich potrieb a predstáv. Ak požadujete zákaznícku výrobu PVC samolepiek, využite Sprievodcu tvorbou zákazníckych vinylových samolepiek.


Sprievodca zákazkovou tvorbou hologramov:

I.

Ak pre zaistenie bezpečnosti vašich produktov či listín nevyhovie žiadna z predvyrobených univerzálnych hologramových plomb, navrhnite si svoju vlastnú unikátnu podobu ochranného prvku. Na prípravu zákazkovej výroby holografických samolepiek nám musíte odovzdať svoje požiadavky na jej grafickú podobu s voľbou bezpečnostných prvkov, ktoré budú pri výrobe použité. Ak ešte nemáte celkom konkrétnu a presnú predstavu o vizuálnej podobe hologramu, zamyslite sa predovšetkým nad nasledujúcimi bodmi ešte pred tým, než nás kontaktujete so zadaním.


 • zvoľte farvu podkladu (tenkej kovovej vrstvy), ddo ktorej sa laserovo tlačia emblémy, obrázky a texty podľa Vašich požiadaviek
 • rozmer samolepky
 • tvar samolepky
 • aké texty, obrázky či logá budú na holograme vytlačené
 • typ hologramu - počet vrstiev, s masterom, číslovaný - nečíslovaný, použitie sieťotlače a termotransferovej tlače na číslovanie alebo zapísanie akéhokoľvek znakového reťazca
 • voľba podkladového média - hot stamping fólie, fólie so selektívnym odlepením (auto-deštruktívne VOID samolepky)
 • približný počet kusov

 • Všetky možnosti, z ktorých môžete vyberať pri návrhu holografickej predlohy, sú popísané v článku o výrobe holografických bezpečnostných prvkov. Odporúčame prečítať tento stručný dokument pre predstavu o Vašich možnostiach pri tvorbe návrhu alebo námetu hologramovej etikety.


  II.

  Podľa bodu I. vytvorte buď priamo svoju vlastnú digitálnu grafickú predlohu - súbor vo vektorovom formáte (najlepšie Corel Draw - CDR alebo Encapsulated PostScript - EPS) s textom prevedeným do kriviek, aby nedošlo k zámene fontov. Alebo pre vás predlohu pre výrobu holografického masteru vytvoríme sami podľa Vami špecifikovanej grafickej podoby holografickej etikety. V tom prípade postačí jasne formulovaný slovný popis Vašej predstavy (vrátane veľkosti a tvaru) prípadne doložený bitmapovými obrázkami firemných log, obchodných značiek alebo akýchkoľvek obrázkov, ktoré chcete prezentovať na svojom holograme. V prípade zložitejších návrhov môžete pre ľahšiu vizualizáciu nakresliť Vašu predstavu od ruky na papier a poslať naskenovaný alebo odfotený obrázok. Za vytvorenie vektorového grafického súboru podľa vašej predstavy úctujeme cca 8 € pri jednoduchších návrhoch po cca 40 € pri graficky komplikovaných zákazkách. U viacvrstvových hologramov, prosím, pamätajte na nutnosť návrhu vizuálnej podoby všetkých vrstiev - viac k problematike návrhu nájdete po kliknutí na jednotlivé typy hologramov pri ľavej strane okna pod tlačidlom "VÁŠ NÁVRH"; napr. ukážka návrhu viacvrstvových hologramov. Vaše grafické námety alebo hotové vektorové predlohy prosím zašlite mailom. Na číslach a adresách uvedených v kontaktoch sme Vám k dispozícii samozrejme aj pre otázky pred alebo počas navrhovania grafiky samolepky.


  III.

  Po prijatí Vašej objednávky vykonáme buď validovanie zaslaného vektorového návrhu alebo jeho vytvorenie na základe Vašich požiadaviek. Ak ste nás poverili navrhnutím grafiky, zašleme vám mailom grafický návrh prevedený do bitmapovej podoby na posúdenie. Väčšinou vytvárame prvýkrát niekoľko grafických variantov, aby bol uľahčený výber najvhodnejšieho vzhľadu. Vaše pripomienky k náhľadu či požiadavky na zakomponovanie ďalších textových alebo grafických prvkov budú promptne realizované a znovu zaslané na posúdenie. Tento proces sa bude opakovať až do vašej úplnej spokojnosti s grafickým výzorom návrhu.


  Cena za výrobu jedného kusu je stanoviteľná okamžite po prijatí Vášho návrhu a oznámení počtu požadovaných kusov. Voľbu samolepiaceho média si môžete zvoliť či zmeniť aj v tejto fáze návrhu, pretože podklad nijako nesúvisí s návrhom samotného hologramového obrazu. Ak sa rozhodnete pre "Tamper evident film", teda "VOID" podklad, povedzte, prosím, aké slovo sa má objaviť pri pokuse o strhnutie samolepky (viac o voľbe možných slov). Okrem ponúkaných predvyrobených filmov so selektívnym odlepom môžeme vyrobiť podklad s akýmkoľvek slovom či symbolom podľa Vášho zadania; zákaznícka autodeštruktívna fólia je pochopiteľne spojená s vyššími nákladmi.


  Táto fáza je zakončená potvrdením finálnej grafickej podoby holografického štítku, etikety, samolepky alebo plomby - podľa špecifikácií objednávky. Výslovné odsúhlasení vizuálnej podoby, počtu kusov a ceny zo strany zákazníka je záväznou objednávkou na výrobu predmetných komodít. Potvrdená objednávka zakladá právny vzťah zmluvy o dielo, ktorého predmetom sa stáva odsúhlasený grafický návrh, počet kusov, prevedenie a cena. Zmeny grafického návrhu, typu alebo počtu kusov po uzatvorení objednávky už nemusia byť možné - bude závisieť na stave výrobného procesu.


  IV.

  Po obojstrannej dohode na základe úkonov popísaných v odseku III. vyrobíme požadované bezpečnostné samolepiace prvky podľa Vami potvrdených parametrov, čo sa týka výzoru, počtu, stanovených vlastností a ceny. Pokiaľ nie je nami uvedené inak je zákazka vyhotovená spravidla medzi 10.-14. dňom po uzavretí objednávky. Za príplatok je možné dohodnúť expresnú tlač samolepiek v skrátenom termíne. Po vyrobení je k dispozícii v našej kancelárii alebo odoslaná prepravnou službou na dohodnutú adresu.  Sprievodca tvorbou zákazníckych vinylových samolepiek:

  I.

  Predpokladom správneho pochopenia nižšie uvedených bodov je znalosť základných vlastností tlačového média, ktoré je pre výrobu plastovej neodlepiteľnej nálepky použité. Ak s týmito VOID nálepkami nemáte skúsenosti, odporúčame stručné oboznámenie s jeho vlastnosťami a možnosťami použitia tu, tu a v technickej špecifikácii použitej fólie ORACAL 820 Safety Vinyl, ktorá je označovaná aj ako "bankový papier".

  Na prípravu zákazkovej výroby samolepiek na plastovej fólii nám musíte odovzdať svoje požiadavky na ich grafickú podobu. Ak ešte nemáte celkom konkrétnu a presnú predstavu o vizuálnej podobe nálepiek, zamyslite sa predovšetkým nad nasledujúcimi bodmi ešte pred tým, než nás kontaktujete so zadaním:


 • rozmer samolepky
 • tvar samolepky
 • aké texty, obrázky či logá budú na samolepke vytlačené
 • ppočet použitých farieb - jedna alebo dve farby pre tlač
 • voľba farieb - ľubovoľnej farby; výber nie je obmedzený paletou
 • približný počet kusov
 • farba tlačovej fólie je vždy biela a nie je teda predmetom voľby; ako tlačové médium je použitý bezpečnostný PVC film ORACAL 820 Safety Vinyl

 • Tvar samolepky bude daný predrezaním fólie rezacím plottrom podľa Vášho návrhu. Teoreticky je vyrezaný tvar samolepiek ľubovoľný; z praktického hľadiska je nutné, aby bolo možné vyrezanú nálepku sňať zo spodnej nosnej vrstvy a prilepiť na zamýšľané miesto. Používanie dlhých tenkých tvarov alebo dokonca ich kombinácie rozhodne nebude prispievať k ľahkej manipulácii s nálepkami. Z tohto dôvodu odporúčame voliť z týchto tvarov: kruh, elipsa, ovál, štvorec alebo obdĺžnik, štvorec alebo obdĺžnik so zaoblenými rohmi, trojuholník, n-uholník a podobné pravidelné útvary. Nálepky budú vytlačené na formát A4 tesne jedna vedľa druhej. Počet samolepiek vyhotovených na jednom hárku bude samozrejme závisieť na rozmeroch opakujúceho sa vzoru, a možno ľahko spočítať podielom rozmerov voči rozmerom formátu A4. Najmenší rozmer, ktorý môžete pri návrhu nálepky použiť, je 3 mm. Najmenšia štvorcová PVC nálepka má teda rozmery 3x3 mm a vôbec najmenšia možná nálepka bude mať tvar kruhu s priemerom 3 mm. Ani u takýchto rozmerov sa nemusíte báť nečitateľnej kresby tlače drobných textov alebo zlého prerezania nálepky. Kruhové samolepky práve týchto rozmerov sa používajú ako záručné plomby na prelepenie cez hlavičky skrutiek. Maximálny rozmer nálepky je obmedzený veľkosťou A4.

  Fakt, že nie je možné použiť PVC fóliu v inej farbe ako bielej, neznamená, že nie je možné vytlačiť grafiku a texty napr. na zelenom alebo žltom podklade; len je nutné počítať s tým, že jednu vrstvu návrhu si nárokuje zvolená farba podkladu. Návrh je potom vždy koncipovaný ako dvojfarebný, kde v prvej vrstve je definovaná farba výplne a druhá vrstva vykresľuje grafiku a texty v inej farbe. Tlač na PVC film je vo všetkých prípadoch vykonávaná grafickou technikou sieťotlače.


  II.

  Podľa bodu I. vytvorte buď priamo svoju vlastnú digitálnu grafickú predlohu - súbor vo vektorovom formáte (najlepšie Corel Draw - CDR alebo Encapsulated PostScript - EPS) s textom prevedeným do kriviek, aby nedošlo k zámene fontov. Alebo pre vás predlohu na výrobu šablonového masteru vytvoríme sami podľa Vami špecifikovanej grafickej podoby samolepky. V tom prípade postačí jasne formulovaný slovný popis Vašej predstavy (vrátane veľkosti a tvaru) prípadne doložený bitmapovými obrázky firemných log, obchodných značiek alebo akýchkoľvek obrázkov, ktoré chcete na svojej nálepke prezentovať. V prípade zložitejších návrhov môžete pre ľahšiu vizualizáciu nakresliť Vašu predstavu od ruky na papier a poslať naskenovaný alebo odfotený obrázok. Za vytvorenie vektorového grafického súboru podľa vašej predstavy úctujeme cca 8 € pri jednoduchších návrhov po cca 40 € pri graficky komplikovaných zákazkách. Viac k problematike návrhu nájdete po kliknutí na jednotlivé typy vinylových samolepiek na ľavej strane okna pod tlačidlom "VÁŠ NÁVRH"; napr. ukážka návrhu PVC plomby. Vaše grafické námety alebo hotové vektorové predlohy, prosím, zašlite mailom. Na číslach a adresách uvedených v kontaktoch sme Vám k dispozícii samozrejme aj pre otázky pred alebo počas navrhovania grafiky samolepky.


  III.

  Po prijatí Vašej objednávky vykonáme buď validovanie zaslaného vektorového návrhu alebo jeho vytvorenie na základe Vašich požiadaviek. Ak ste nás poverili navrhnutím grafiky, zašleme vám mailom grafický návrh prevedený do bitmapovej podoby na posúdenie. Väčšinou vytvárame prvýkrát niekoľko grafických variantov, aby bol uľahčený výber najvhodnejšieho vzhľadu. Vaše pripomienky k náhľadu či požiadavky na zakomponovanie ďalších textových alebo grafických prvkov budú promptne realizované a znovu zaslané na posúdenie. Tento proces sa bude opakovať až do vašej úplnej spokojnosti s grafickým výzorom návrhu.


  Po potvrdení finálnej grafickej podoby predlohy, zostáva vybrať z dvoch možností výroby: expresná a štandardná. Okrem rýchlosti vybavenia zákazky predstavuje zvolená metóda spracovanie na odlišných tlačiarenských strojoch. Grafické výstupy oboch zvolených postupov sú totožné, expresné výroba ale predstavuje isté obmedzenie v minimálnej veľkosti predrezanej nálepky a líšia sa aj prístupy v naceňovaní zákazky. Štandardný režim zákazky je samozrejme výhodnejší pre výrobu veľkého množstva kusov samolepiek.


 • Expresná zákazková výroba - predrezané hárky hotových samolepiek sú pripravené na vyzdvihnutie už do druhého pracovného dňa. Minimálny odber tlačených listov formátu A4 je 6 kusov. Cena zákazky je počítaná len z počtu listov A4; na množstve jednotlivých vyrezaných nálepiek nezáleží. Orientačný cenník. Dôležitým limitujúcim faktorom je minimálny prípustný rozmer samolepky pre tento postup výroby. Najmenšia spracovateľná dimenzia je 11x7 mm. Ak je niektorý z rozmerov Vami navrhnutého štítku menší, nemožno ho expresným postupom vyrobiť a zákazka môže byť spracovaná iba štandardným postupom.

 • Zákazková výroba v štandardnej lehote - samolepky sú vyrobené do 11 - 17 dní od dátumu zadania do výroby; presnejší termín je známy už v okamihu potvrdenia objednávky. Cena za výrobu nie je stanovená podľa množstva vytlačených listov, ale podľa počtu kusov objednaných samolepiek. Minimálny odber je 1000 kusov, vyššie počty vždy v násobkoch tisíc. Orientačný cenník. Minimálne rozmery nálepky vyrábané touto cestou sú 3x3 mm, resp. kruh s priemerom 3 mm.

 • Záverečným výsledkom tohto bodu prípravy na výrobu je potvrdenie finálnej grafickej podoby PVC štítku, etikety, samolepky alebo plomby - podľa špecifikácií objednávky. Výslovné odsúhlasenie vizuálnej podoby, počtu kusov, metódy výroby a ceny zo strany zákazníka je záväznou objednávkou na výrobu predmetných komodít. Potvrdená objednávka zakladá právny vzťah zmluvy o dielo, ktorého predmetom sa stáva odsúhlasený grafický návrh, počet kusov, prevedenie a cena. Zmeny grafického návrhu, typu alebo počtu kusov po uzatvorení objednávky už nemusia byť možné - bude to závisieť na stave výrobného procesu.


  IV.

  Po obojstrannej dohode na základe úkonov popísaných v odseku III. vyrobíme požadované bezpečnostné samolepiace prvky podľa Vami potvrdených parametrov, čo sa týka výzoru, počtu, stanovených vlastností, ceny, zvoleného režimu výroby a s súvisiacej lehoty. Ak nie je výslovne dohodnuté inak, bude dielo vyhotovené podľa predbežného časového harmonogramu jednej zo zvolených metód, opísaných v bode III. Po vyrobení je k dispozícii v našej kancelárii alebo odoslaná prepravnou službou na dohodnutú adresu.


  Adresa
  Hologram-výroba.sk
  Nám. slobody 7
  07101 Michalovce
  Zobraziť na mape

  Kontakt
  info@hologram-vyroba.sk
  +421948722224
  +421566441225
  Otváracia doba
  Po-Pia: 8:00 - 17:00
  So-Ne: zatvorené