Košík:
...

Predvyrobené transparentné hologramy


Pri tlači štandardnej hologramovej samolepky sú všetky plochy okrem textu a grafiky ponechané vo výslednej podobe ako nedotknuté opticky odrazové plochy. Takto vytvorená holografická samolepka vždy úplne prekrýva miesto, na ktoré je prilepená a znemožňuje čítanie textov a rozpoznanie obrázkov, cez ktoré je eventuálne prelepená. Ak je táto vlastnosť vo Vašej aplikácii samolepky nežiadúca, zvoľte transparentný hologram. Plochy, ktoré tvoria grafické prvky jednotlivých hologramových vrstiev, sú polopriepustné a z pohľadu kolmého na plochu samolepky väčšinou neviditeľné. Po natočení do iného uhlu sú jednotlivé holografické vrstvy naopak veľmi dobre pozorovateľné a vytvárajú nezameniteľné farebné prechody. Prelepenie transparentného hologramu cez obrázok alebo text nespôsobí jeho nečitateľnosť a nepôsobí rušivo, hoci je z iných uhlov veľmi dobre rozpoznateľný a viditeľný. Práve táto vlastnosť ho predurčuje na použitie všade tam, kde prítomnosť holografického bezpečnostného prvku nemá pôsobiť rušivo alebo nemá byť použitý na reklamné úcely. Tento typ hologramu je veľmi vhodný napríklad na prelepenie rohu fotografií alebo iných grafických lístkov prilepených na autorizované dokumenty, aby nebolo možné prilepené fotografie odlepiť a vymeniť za iné. Môžu byť prelepené kdekoľvek cez text alebo obrázok bez toho aby spôsobili jeho nečitateľnosť.

Originálny transparentný dvojvrstvový kruhový hologram s hlavným motívom glóbusu rozprestierajúceho sa v dvoch vrstvách. Prvá vrstva nesie samotné kontinenty a druhá krivky glóbusu (rovnobežky a poludníky), čo vytvára veľmi zaujímavý efekt. Okolo glóbusu sa nachádza prstenec, ktorý nesie nápisy original 3 + 3 v každej vrstve. Okraje samolepky sú doplnené o gilošový kruhový motív, v ktorého strede sa nachádzajú hviezdy opisujúce kružnicu. Samolepka je maximálne univerzálna, profesionálne spracovaná možno ju použiť pre zabezpečenie akéhokoľvek dokumentu, karty - plastové, papierové, ID karty, zákaznícke karty, zamestnanecké karty, vstupenky, apod. Vhodná tiež ako drobná plomba.

Unikát tejto samolepky spočíva v transparentnom prevedení, cez ktoré je vidieť podklad na 100%, na ktorom je samolepka nalepená. Hodí sa pre prelepenie fotografií. Samolepku možno tiež zalaminovať. Je vyrobená na deštrukčnom zabezpečenom podklade. Pokus o jej zlúpnutie končí odlepením krycieho filmu a znehodnotením hologramu. Po odstránení krycej fólie sa hologram rýchlo oterom zoškrabe. Hologram príliš neruší podklad, na ktorom je nalepený, na dennom svetle je viditeľný iba zo špecifických uhlov.


 • Rozmer: kruh 20mm
 • Farva: transparentná

 • 400397: Cena 1-100 ks: 0,100 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400397: Cena nad 100 ks: 0,080 €/ks bez DPH


  Skladová priehľadná kruhová hologramová samolepka s priemerom 20mm s motívmi päťcípych hviezdičiek a levích hláv. Prelepením nálepky nie je ovplyvnená viditeľnosť podkladu; farebné holografické prechody sú vidieť len zo špecifických uhlov.

  400030: Cena 5-100 ks: 0,120 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400030: Cena nad 100 ks: 0,100 €/ks bez DPH
  Predvyrobené samolepiace fólie s priehľadnými gilošovými holografickými vzormi a textami určenými pre jednoduchú grafickú autorizáciu malých sérií identifikačných kariet. Rozmery priehľadného hologramu sú dané najpoužívanejším typom identifikačných kariet podľa ISO / IEC 7816, teda 85,725 mm × 53,975 mm resp. 33/8 "× 21/8". Jedná sa teda rozmery bankových kariet, telefónnych kariet, vodičských preukazov EÚ ale aj firemných dochádzkových systémov a vnútropodnikových či klubových ID kariet s fotografiou, na základe ktorých je umožnený prístup do objektov. Práve dve posledné menované kategórie sa najviac ponúkajú k nasadeniu hologramových bezpečnostných prvkov. Okrem urýchlenia a uľahčenia vizuálnej autorizácie pri kontrole karty je znemožnené falšovanie výmenou fotografie na kartách. Identifikačné karty s fotografiou predstavujú pomerne solídne zabezpečenie pre prístup do objektu; slabinou je odcudzenie ID karty a samotná zámena fotografie na originálnu kartu. Ak je celá plocha prelepená týmto bezpečnostným hologramom, je nemožné vymeniť fotografiu bez poškodenia hologramu či karty samotnej. Neposlednom v rade využitie tohto transparentného filmu, je zabezpečenie, v dnešnej dobe veľmi obľúbených vernostných a zľavových kariet.

  K preneseniu hologramu na kartu nie je nutné použiť technológie pre horúcu razbu (hotstamping), pretože fólia je vybavená rovnakou transparentnéou vrstvou lepidla ako ostatné hologramové samolepky. Hoci je holografický efekt dúhových prechodov u tejto samolepky veľmi výrazný, nemá vplyv na čitateľnosť údajov na karte, pretože farebné prechody sú viditeľné len pod špecifickými uhlami. Gilošové emblémy sú vyvedené v jednej holo vrstve a prelínajúce sa texty v druhej.

  400031: Cena 5-100 ks: 0,180 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400031: Cena nad 100 ks: 0,140 €/ks bez DPH


  Masterová transparentná hologramová samolepka s hrúbkou 100μm, určená pre ľahkú vizuálnu autorizáciu malých sérií identifikačných kariet. Vďaka niekoľkovrstvové masterové technológii môže byť väčšina plochy hologramu zaplnená textovými a grafickými elementmi s minimálnym vplyvom na čitateľnosť podklade. To je umožnené vďaka rozvrhnutie jednotlivých textov a symbolov do rôznych vrstiev, čo v praxi znamená, že na holograme budú z jedného uhla vidieť iba niektoré grafické prvky. Naproti tomu je tým zaručená ľahká pohľadová autorizácia, lebo bude prítomnosť hologramu prakticky za všetkých svetelných podmienok a zo všetkých uhlov iz väčšej vzdialenosti patrná.

  Oproti štandardným hologramovým samolepkám je tento samolepiaci štítok vyrobený na nosnom filmu o hrúbke celých 100μm a to z dôvodu jednoduchšej manipulácie pri jeho prilepenie. Od prvopočiatku bola táto samolepka navrhujú pre ručnú aplikáciu a to najmä na plastovej ID karty. Pretože má samolepka práve rozmer tejto karty, je nutné ju na ňu prilepiť presne tak, aby film nepresahoval cez jej okraje. Týmto potrebám vychádza v ústrety zosilnenie materiálu na 100μm, čo činí samolepku tuhšie a výrazne napomáha pohodlnému a presnému ručnému prilepenie na požadovanú pozíciu.

  Rozmery priehľadného hologramu sú dané najpoužívanejším typom identifikačných kariet podľa ISO / IEC 7816, teda 85,725 mm × 53,975 mm resp. 33/8 "× 21/8". Jedná sa teda rozmery bankových kariet, telefónnych kariet, vodičských preukazov EÚ ale aj firemných dochádzkových systémov a vnútropodnikových či klubových ID kariet s fotografiou, na základe ktorých je umožnený prístup do objektov. Práve dve posledné menované kategórie sa najviac ponúkajú k nasadeniu hologramových bezpečnostných prvkov. Okrem urýchlenia a uľahčenia vizuálnej autorizácia pri kontrole karty je znemožnené falšovania výmenou fotografie na kartách. Identifikačné karty s fotografiou predstavujú pomerne solídny zabezpečenia pre prístup do objektu; slabinou je odcudzenie ID karty a samotná zámena fotografie na originálu karty. Ak je celá plocha prelepená týmto bezpečnostným hologramom, je nemožné vymeniť fotografiu bez poškodenia hologramu či karty samotnej. Neposlednom v rade využitie tohto transparentného filmu je zaistenie v dnešnej dobe veľmi obľúbených vernostných a zľavových kariet.

  K preneseniu hologramu na kartu nie je nutné použiť technológie pre horúcu razbu (hotstamping), lebo fólia je opatrená rovnakú transparentná vrstvou lepidla ako ostatné hologramové samolepky. Hoci je holografický efekt dúhových prechodov u tejto samolepky veľmi výrazný, nemá vplyv na čitateľnosť údajov na karte, pretože farebné prechody sú vidieť len pod špecifickými uhlami.

  400027: Cena 5-100 ks: 0,240 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400027: Cena nad 100 ks: 0,200 €/ks bez DPH
  ! technologická novinka v našom sortimente! - Hologramové motívy sa objavia až pri porušení plomby

  Prestížny holografický pečatiacej materiál pre luxusný tovar a dizajnovo pointovanie aplikácie, vyžadujúce jemný a citlivý prístup k pečatenie. Technológia, ktorú používame na výrobu tejto hologramové fólie nie je použitá u žiadneho iného hologramu z našej ponuky. Všetok potenciál tohto materiálu však zostáva skrytý za vizážou lesklé číre samolepky, neprejavujúce žiadna vizuálna špecifiká ani pri špeciálnom nasvietení či pri pohľade z rôznych uhlov. Vlastnosť klasických hologramov je tu zámerne potlačená. K vyjavení hologramových motívov dôjde až pri sloupnutí plomby. Plomba sa v tú chvíľu rozdelí na dve časti - spodná časť zostane lepidlom prilepená k podkladu a odlúpnutiu je len vrchné film. Na oboch častiach sa vyjaví dovtedy neviditeľná hologramová grafika v klasickej dúhové vizáži a to ako na odlúpnutie vrchným filme, tak na povrchu pečateného predmetu. Technologicky sa nejedná o obyčajný jedno alebo dvojvrstvový hologram, ale o masterovou hologramovú multivrstvu, v ktorej sa pod rôznymi pozorovacími uhlami objavujú slová ORIGINAL, VALID, GENUINE, SECURITY, AUTHENTIC a symbol hviezdičky. Pre správnu funkciu musí byť povrch pečateného miesta hladký a prost mastnoty.

  Do okamihu odlepenie pečate má samolepka vzhľad kvalitné úplne číre lesklé samolepky nenaznačující ďalšie ambície. Nejedná sa len o bezpečnostnej samolepku, ale tiež prvok dokresľujúcich originalitu a exkluzivitu pečateného produktu bez narušovania jeho vizuálneho prejavu. Požiadavkám na zvýšené zabezpečenie vyhovejú vrchná termotransferová tlač a najmä zmysluplné číslovanie jednotlivých štítkov. Ponúkame tlač štítkov podľa Vašich požiadaviek - špecifikáciu tlače a podmienky nutné dohovoriť pred objednaním tohto média.

  Okrem dekorácie možno samolepku využiť rýdzo k zabezpečovacím účelom a to netradične ako maskovaný zabezpečovaci prvok. Prelepka sa tvári ako obyčajný kus číre izolepy a nevzbudzuje pocit zaistenia. Naopak vyzerá nahraditeľné a môže vzbudzovať u potenciálneho narušiteľa dojem jednoduchej možnosti jej rekonštrukcia pomocou priehľadnej lepiacej páske; to ho povedie k narušeniu práve cez skryto zaistené miesto, pretože sa javí ako cesta nejmeněího odporu. Aj pri úspešnom obnovení plomby obyčajnou fóliou potom kontrola jednoducho odtrhnutím rozozná jej pravosť.

  Samozvernej film je k dispozícii v troch prevedeniach, ktoré sa líšia iba fyzickými rozmermi; materiál aj rozloženie slov v hologramové vrstve sú zhodné. POZOR - efekt rozdelenie samolepky na dve vrstvy nie je funkčná pri nalepení na klasický papier (napr. kancelársky papier 80g / m2). Bez problémov ale funguje na všetkých hladkých povrchoch a teda aj na všetkých hladených a kriedových papieroch a rovnako tak je vhodný na plombovanie produktov. Pre perfektnú priľnavosť je použitá technológia zosilnené vrstvy lepidla.


 • Typ 1 - nekonečná páska o šírke 30 mm na roli o dĺžke 50m

 • Typ 2 - štítky 20x20 mm so zaoblenými rohmi

 • Typ 3 - štítky 40x17 mm so zaoblenými rohmi


 • Za prípadnú tlač sa kalkuluje cena na vyžiadanie(viz. Kontakty)
  400102: Cena rola o dĺžke 50m 1-10 ks: 24 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400102: Cena rola o dĺžke 50m nad 10 ks: 22 €/ks bez DPH
  400290: Cena štítky 20x20mm 5-100 ks: 0,064 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400290: Cena štítky 20x20mm 101-500 ks: 0,048 €/ks bez DPH
  400290: Cena štítky 20x20mm nad 500 ks: 0,032 €/ks bez DPH
  400291: Cena štítky 40x17mm 5-100 ks: 0,100 €/ks bez DPH . . . . . ks    Skladom
  400291: Cena štítky 40x17mm 101-500 ks: 0,080 €/ks bez DPH
  400291: Cena štítky 40x17mm nad 500 ks: 0,072 €/ks bez DPH

  Adresa
  Hologram-výroba.sk
  Nám. slobody 7
  07101 Michalovce
  Zobraziť na mape

  Kontakt
  info@hologram-vyroba.sk
  +421948722224
  +421566441225
  Otváracia doba
  Po-Pia: 8:00 - 17:00
  So-Ne: zatvorené