Košík:
...

Váš návrh s flip-flop efektom

Váš návrh s flip-flop efektom

Flip - flop viacvrstvový hologramový návrh


Metóda flip - flop využíva skutočnosť, že holografické obrazce v jednotlivých vrstvách sú viditeľné len pod špecifickým pozorovacím uhlom. Pri pozorovaní hologramu tak oko vidí v ideálnom prípade iba obrazce jednej vrstvy masterovaného hologramu. Pri zmene uhla pohľadu alebo natáčaní hologramu budú postupne viditeľné iné vrstvy, zatiaľ čo predtým videné budú zanikať. Štandardný viacvrstvový návrh hologramu sa nezaoberá tým, z akého uhla bude daný motív v tej ktorej vrstve viditeľný; vystačí si s tým, že bude viditeľný z iného uhla alebo bude vykreslený odlišných farbách, daných interferenciou svetla. Návrh flip - flop využíva viditeľnosť jednotlivých vrstiev iba pod špecifickým uhlom cielene k vytvoreniu oddelene pozorovateľných vrstiev s odlišnými grafikami alebo textami alebo na vytváranie animácií.


Flip flop hologram môže mať niekoľko vrstiev. Pri počte vrstiev 3 a viac je potrebné ako podklad na výrobu vytvoriť holografický master, čo samozrejme ovplyvňuje cenu zákazky, ale ponúka široké grafické možnosti. Čím väčší je ale počet flip - flop obrazcov (vrstiev), tým viac vzniká po zlúčení vrstiev prekrytí a jednotlivé obrazce už nebudú od seba pri nakrúcaní tak jasne rozpoznateľné - dochádza k ich čiastočnému prekrývaniu. Využitie maximálneho počtu vrstiev (pomocou prechodu šedé v návrhu) sa preto hodí pre prechodové animácie, nie pre zobrazovanie niekoľkých vrstiev napríklad textu alebo úplne nesúvisiacich grafických motívov.


Najdostupnejšou formou flip - flop hologramu je dvojvrstvový návrh. Pri výrobe tohto typu dvojvrstvového hologramu sa používa technológia (Dot Matrix hologram), ktorá maximalizuje uhlový rozdiel medzi pozorovateľnosť jednotlivých vrstiev. V prípade dvojvrstvového hologramu je pochopiteľne tento uhol najväčší a s počtom ďalej definovaných vrstiev klesá. Na takto vytvorenom holograme je okom z jedného uhla viditeľná v ideálnom prípade len jedna z dvoch vrstiev. Informácie obsiahnuté v druhej vrstve sa stanú viditeľnými po natočení samolepky. V praxi je väčšinou vďaka rozptýlenému svetlu a tiež faktu, že človek je na pozorovanie vybavený párom očí, a nahliada teda na hologram zároveň pod dvoma zorným uhly, skrytá vrstva ľahko viditeľná. Nepôsobí však rušivo, nevytvára charakteristické dúhové prechody a nepletie sa do grafiky druhej vrstvy. Máte teda možnosť komponovať v návrhu dva úplne graficky a textovo nezávislé obrazce, ktoré sa budú striedavo zobrazovať pri nakláňaní hologramu tak, ako to ilustruje priložená animácia.Orientačný cenník flip - flop samolepiek s dvoma obrazcami do rozmeru max 2x2cm, ceny bez DPH
1 000 ks1000 €1,00 €/ks
2 000 ks1040 €0,52 €/ks
5 000 ks1120 €0,22 €/ks
10 000 ks1200 €0,12 €/ks
50 000 ks1520 €0,03 €/ks
100 000 Ks2000 €0,02 €/ks
    

Príklad viacvrstvového návrhu na vytvorenie pohyblivých obrazcov s pomocou flip-flop efektuPodklady pre výrobu
Farby a materiály

Adresa
Hologram-výroba.sk
Nám. slobody 7
07101 Michalovce
Zobraziť na mape

Kontakt
info@hologram-vyroba.sk
+421948722224
+421566441225
Otváracia doba
Po-Pia: 8:00 - 17:00
So-Ne: zatvorené